Genel İngilizce

Avrupa Dil Portfolyosu standartlarına uygun olarak Yabancı ve Türk dil eğitmenlerle konuşma ağırlıklı, 10 kişilik sınıflarda farklı gün ve saat seçeneklerinde derslerin gerçekleştiği programlardır. Dil programlarına başlayan her kişi Avrupa Dil Pasaportu'nu alarak "kendini değerlendirme" (self assessment) esasına dayanan bir sistemde dil öğrenme gelişimini uzman rehberleri eşliğinde takip eder.


İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları, Eğitim Sistemini, Avrupa Dil Portfolyosu'na Uyarlamış Türkiye'deki Tek Dil Kursudur.

C1 sertifikamız İngiltere ve Amerika ağırlıklı 300 civarı üniversitede dil yeterlilik belgesi olarak kabul görmektedir.
 

 

Dil Düzeyi Göstergeleri

 

En iyi İngilizce öğrenme metodlarından biri olan Avrupa Dil Portfolyosuna göre 6 adet seviye bulunmaktadır.

A1 < A2 < B1 < B2 < C1 < C2 şeklinde toplam 6 seviyeyi ifade eder.
 

Aşağıda bu seviye tanımlarını bulabilirsiniz:

A1: Söylenilenlerin daha yavaş şekilde tekrarlanması ve söyleyeceklerimi oluştururken yardımcı olunması koşuluyla, basit bir şekilde iletişim kurabilirim. Acil ihtiyaçlara ya da bildiğim konularla ilgili alanlarda basit sorular sorabilir ve sorulan soruları cevaplayabilirim.        

 

A2: Bildiğim konular ve faaliyetler hakkında basit ve doğrudan bilgi alışverişini gerektiren basit ve anlaşılmış konularda iletişim kurabilirim. Konuşmayı kendi başıma sürdürebilecek kadar uzun olmasa da kısa sohbetlere katılabilirim.

 

B1: Öğrendiğim dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken karşılaşabileceğim birçok durumla başa çıkabilirim. Bildiğim ilgi alanıma giren ya da günlük hayatla ilgili (Örneğin; aile, hobiler, iş, seyahat ve güncel olaylar) konularda hazırlıksız olarak konuşabilirim.

 

B2: Öğrendiğim dili ana dili olarak konuşan kişilerle anlaşacak derecede akıcı ve doğal şekilde iletişim kurabilirim. Tartışmalarda bildiğim konularda görüşlerimi açıklayıp savunarak etkin olarak yer alabilirim.

 

C1: Kullanacağım ifadeler için fazla zaman harcamadan kendimi akıcı ve doğal şekilde ifade edebilirim. Dili sosyal ve mesleki amaçlar için rahat ve etkili şekilde kullanabilirim. Görüş ve fikirlerimi açık bir dille anlatabilir ve diğer konuşmacıların sözleriyle ilişkilendirebilirim.

 

C2: Hiç zorlanmadan her türlü tartışma ve konuşmaya katılabilir, deyimler ve konuşma diline ait ifadeleri anlayabilirim. Kendimi akıcı şekilde ifade edebilir, anlamdaki ince ayrıntıları kesin doğru olarak belirtebilirim. Bir problemle karşılaşır isem, sorunu diğer kişiler farkına varmadan geriye dönüp, ifadelerimi yeniden kurarak çözebilirim.

 

1 seviye 80 ana ders saatlik eğitimden oluşmaktadır. Ayrıca her seviyede 64 adet aktivite dersleri bulunmaktadır.

 

Hafta içi akşam gruplarında ders günlerine göre 7 veya 10 haftada 1 seviye, hafta sonu programlarda ise 10 haftada 1 seviye tamamlanır. Hızlandırılmış kurslar da ise 1 seviye 1 ayda tamamlanmaktadır.

 


Örnek Ders Saatleri aşağıdaki gibidir. Diğer ders saatlerini temsilciliğimizden öğrenebilirsiniz.

 

Hafta içi (Akşam) Pzt-Salı-Çrş 19.20 / 21.40 saatleri arasında (Haftada 9 Ders saati)
Hafta içi (Akşam) Salı-Perş-Cuma 19.20 / 21.40 saatleri arasında (Haftada 9 Ders saati)
Hafta içi  Pzt-Çrş-Cm Sabah ve öğle grupları (Haftada 12 Ders saati)
Hafta içi  Salı-Perş Sabah ve öğle grupları (Haftada 8 Ders saati)
Hafta sonu (Sabah) Cmt-Pzr 10.00 / 13.15 (Haftada 8 Ders saati)
Hafta sonu (öğle) Cmt-Pzr 14:00 / 17.15 (Haftada 8 Ders saati)
Hafta sonu (Akşam) Cmt-Pzr 17.00 / 20.15 (Haftada 8 Ders saati)