YÖKDİL

YDS dil tazminatına başvuracak kamu çalışanlarının, yüksek lisans, diploma denkliği almak isteyen adayların, araştırma görevlisi, doktora ve doçent olmak isteyen akademisyenlerin başvurularında geçerliliği olan, YÖK tarafından yapılan İngilizce yeterlilik sınavıdır.

Bayrampaşa İngiliz Kültür İngilizce yds hazırlık bünyesinde B1 (intermediate) seviyesindeki kursiyerlerine yds eğitimi veren, 10 yılı aşkın tecrübesi ile İngiliz Kültür yds kursu hizmeti sunan kurumlar içerisinde en başarılı eğitim kurumudur. Bu seviyenin altında olup yds sınavı hazırlık düşünen adaylarımız için de kurumumuzda farklı çözüm önerileri sunulmaktadır.

İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları Bayrampaşa Şubesinde, yds hazırlık programı öncesi yaptığımız seviye tespitlerde öğrencilerimizin okuma, kelime bilgisi, test becerileri zayıf ve kuvvetli yönleriyle belirlenir.

Buna uygun olarak her öğrenciye özel olarak uygulanacak yds İngilizce sınav stratejileri belirlenir. Kursiyerler okuma, kelime bilgisi ve test becerilerine yönelik sınava farklı stratejilerle hazırlanırlar.

Bu hazırlıktan sonra ayrı ayrı beceri ve tam deneme sınavlarının yapılmasıyla hazırlık süreci sona erer.

YDS toplamda 150 dakika sürmektedir. İngilizce yds sınavı Nisan ve eylül ayları olmak üzere senede 2 kere yapılmaktadır. YDSbaşvurulacak üniversite aksini söylemedikçe süresiz olarak geçerlidir, dil tazminatı almak isteyen adaylar için YDS sınavı geçerlilik süresi 5 yıldır.

YDS sırası ile kelime bilgisi, gramer, cloze test, cümle tamamlama, İngilizce-Türkçe, Türkçe-İngilizce çeviri, metin tamamlama, anlam bütünlüğünü bozan cümleler, karşılıklı konuşmaların doldurulması, yakın anlamlı cümleler ve okuma metinleri olmak üzere 11 bölümden oluşur.

Yds sınav hazırlık programımızda sınava girecek adaylarımızı her bölüm için özel olarak hazırlamaktayız.

Ücretsiz Online İngilizce Deneme Sınavı Hemen Seviyeni Belirle!

Seviye Tespit Sınavı!
Back to Top